Obchodní a dodací podmínky

1. Dodavatel

VINCENZ s.r.o. (provozovatel SPORTu 2000 v Jeseníku)
Velké Kunětice 127
790 52 Velké Kunětice

IČO:  086 10 495
DIČ: CZ08610495
Firma je zapsaná u OR vedeného Krajským soudem v Ostravě, oddíl C,vložka 10729.

Firma je plátcem DPH.

2. Platba

Předem převodem na účet - zboží je expedováno po připsání celkové částky za zboží včetně přepravy na náš účet číslo 5749161619/0800 Česká spořitelna a.s.
Dobírkou, kde zákazník platí zboží při převzetí pracovníkovi dopravní služby.
Hotově na prodejně SPORT 2000, ul. 28. října 1360/42, 790 01 Jeseník. Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

3. Doručení zboží

Doprava a balné nabízeného zboží je po celé ČR za 99,- Kč (PPL), 119,- Kč (DPD), 58,- Kč (ZÁSILKOVNA).
Dále nabízíme zaslání prostřednictvím České pošty za 80,- Kč (Balík do ruky nebo Balík na poštu).
Příplatek za platbu dobírkou činí u všech druhů dopravy 30,- Kč.
 
Na Slovensko zasíláme prostřednictvím PPL, cena poštovného a balného je 290,- Kč. Do Polska zboží odesíláme výhradně Českou Poštou, pozemní dopravou za 290,- Kč a letecky za 490,- Kč.
 
Zboží je dodáváno na Vámi uvedenou dodací adresu zásilkovou službou. O termínu odeslání Vás budou telefonicky nebo emailem informovat naši pracovníci. Objednávka je obvykle vyřízena v pracovních dnech do 24 hodin od jejího doručení.

4. Servis

Při nákupu lyží včetně vázání dodáváme vázání samostatně (nenamontované). Montáž a seřízení si zajišťuje zákazník ve vlastní režii.

Jízdní kola doručujeme složená a seřízená, upravená do přepravního stavu (srovnána řidítka, otočeny pedály a odmontovaná kola). Garanční prohlídku poskytujeme zdarma, ale je nutné kolo dopravit do servisu SPORT 2000, ul. 28. října 1360/42,  790 01 Jeseník. Prosíme o zavolání alespoň den předem na tel. č. +420 603 272 053. Děkujeme.

5. Odstoupení od smlouvy a vrácení zboží

Veškeré zboží je možno vrátit do 14 dnů od jeho převzetí bez udání důvodu. Toto právo se nevztahuje na objednávky v rámci obchodní či podnikatelské činnosti, tedy pokud je na faktuře uvedeno vaše IČ.

Zboží doporučujeme vrátit nepoužité, nepoškozené, neznečištěné, v původním obalu a bez nevratných úprav (např. namontované vázání). Dále doporučujeme použití balícího papíru nebo kartonu tak, aby nemohlo během přepravy dojít k polepení, popsání či jinému znehodnocení původních obalů. V případě použití zboží je třeba myslet na náklady, které budeme mít s uvedením zboží do původního stavu a které mohou být požadovány k úhradě. Přestože obal není předmětem koupě ani součástí koupené věci, máme v případě odstoupení od smlouvy jako prodávající právo na náhradu skutečně vynaložených nákladů spojených s vrácením zboží. S ohledem na různorodost prodávaného zboží jsou tyto náklady vždy individuálně posouzeny a jako takové mohou poté být zákazníkovi naúčtovány a započtěny s částkou za vrácené zboží. Neposílejte zboží na dobírku, doporučujeme Vám zboží pojistit.

Pokud se ke vrácení zboží rozhodnete, vyplňte formulář o odstoupení od kupní smlouvy a zašlete jej na e-mail shop@sport2000online.czOdstoupíte-li takto od smlouvy, zašlete zboží na adresu naší provozovny SPORT 2000, ul. 28. října 1360/42, 790 01 Jeseník nejpozději do 14 dnů od odstoupení od smlouvy. Peníze Vám vrátíme bez zbytečného odkladu nejpozději do 14 dnů stejným způsobem, zároveň však nejsme povinni vrátit je dříve, než nám zboží doručíte, nebo prokážete, že jste nám zboží odeslali. Vracíme všechny peněžní prostředky včetně našich nákladů na dodání. Jestliže jste ovšem zvolili jiný, než nejlevnější způsob dodání zboží, který nabízíme, vrátíme Vám náklady na dodání zboží ve výši odpovídající nejlevnějšímu nabízenému způsobu dodání zboží. Zároveň nejsme povinni uhradit Vám náklady spojené s vrácením zboží. Ke zboží přiložte doklad o koupi.

Ze zákona nemůžete jako spotřebitel odstoupit od smlouvy:

 • o poskytování služeb, jestliže byly splněny s jeho předchozím výslovným souhlasem před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a podnikatel před uzavřením smlouvy sdělil spotřebiteli, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy,
 • o dodávce zboží nebo služby, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli podnikatele a k němuž může dojít během lhůty pro odstoupení od smlouvy,
 • o dodání alkoholických nápojů, jež mohou být dodány až po uplynutí třiceti dnů a jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávislých na vůli podnikatele,
 • o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu,
 • o dodávce zboží, které podléhá rychlé zkáze, jakož i zboží, které bylo po dodání nenávratně smíseno s jiným zbožím,
 • o opravě nebo údržbě provedené v místě určeném spotřebitelem na jeho žádost; to však neplatí v případě následného provedení jiných než vyžádaných oprav či dodání jiných než vyžádaných náhradních dílů,
 • o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit,
 • o dodávce zvukové nebo obrazové nahrávky nebo počítačového programu, pokud porušil jejich původní obal,
 • o dodávce novin, periodik nebo časopisů,
 • o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času, pokud podnikatel tato plnění poskytuje v určeném termínu,
 • uzavírané na základě veřejné dražby podle zákona upravujícího veřejné dražby, nebo
 • o dodání digitálního obsahu, pokud nebyl dodán na hmotném nosiči a byl dodán s předchozím výslovným souhlasem spotřebitele před uplynutím lhůty pro odstoupení od smlouvy a podnikatel před uzavřením smlouvy sdělil spotřebiteli, že v takovém případě nemá právo na odstoupení od smlouvy.

Výjimkou jsou případy, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno.

6. Reklamace

Naší snahou je reklamacím předcházet. Snažíme se prodávat především kvalitní značkové zboží a při příjmu jeho stav kontrolovat. Pokud se přece jen závada objeví, snažíme se reklamaci vyřídit co nejdříve ke spokojenosti zákazníka. Pro případ reklamace je nutné předložit prodejní pokladní doklad (slouží jako záruční list). Kupující bere na vědomí, že zobrazení barev produktů na monitoru může být odlišné od skutečnosti, což je dáno vlastnostmi konkrétního monitoru i vlastním převodem skutečného vzorku do elektronické podoby. Taková odlišnost není považována za vadu a není tedy předmětem reklamace. Podrobné informace najdete v reklamačním řádu.

7. Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů

Odběratel, který je spotřebitelem podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitelů, má podle zákona o ochraně spotřebitelů právo na mimosoudní řešení spotřebitelského sporu ze smlouvy o dodávce zboží (dále jen „spotřebitelský spor“). V případě, že dojde mezi naší společností a odběratelem ke vzniku spotřebitelského sporu, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může odběratel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je:

Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát - oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2

e-mail: adr@coi.cz
web: adr.coi.cz

Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, Která je zřízena Evropskou komisí na adrese https://ec.europa.eu/consumers/odr/

8. Ochrana osobních údajů

Respektujeme Vaše soukromí. Pro realizaci obchodů je však nutné znát některá Vaše osobní data. Tato data, včetně údajů o nákupech chráníme před zneužitím v souladu s platnou legislativou, považujeme je za důvěrná a zavazujeme se je neposkytovat žádné třetí straně.

Používáním internetového obchodu SPORT 2000 online souhlasíte se shromažďováním a používáním těchto dat společností Vincenz  s.r.o., provozovatelem Sportu 2000 v Jeseníku.

Vše skladem,
ihned k odeslání
Doprava zdarma
od 2000 Kč
Zasíláme na
Slovensko
Objednávky do 11 h. odesíláme okamžitě